sep 182019
 

18.9.2019

Začiatkom mesiaca som dokončil kŕmenie začaté v auguste. Rozdal som šiestim rodinám 57 kg cukru v sirupe s prídavkom vitamínu C. Každé včelstvo dostalo približne 10 kg cukru. Množstvo bolo mierne modifikované pre spojené včelstvo, ktoré malo viac vlastných zásob – toto dostalo menej. Každý úľ by mal mať teraz okolo 15 kg zásob.

24.9.2019

Pokračujem v zazimovaní. Odobral som spod vrchnákov krmítka. Otvor v preglejke na medzidne som prekryl vrstvou vrecoviny a savých novín. Nad ňu uteplivky.

Krytky na najvrchnejších nastavkoch som pootvoril na drobné vetracie otvory. Uvažujem, že by to mohlo pomôcť odvetrať vlhkosť a zabrániť plesni. A ak by včelám vadil prievan, zvládnu si to zatmeliť. Nechám to na ne.

Vysoká exotická tráva pri altánku kvitne. Zaujalo ma na nej bzučanie. Včely si tam zberajú pekný žltý peľ.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.