apr 022014
 

Podľa údajov vodárni z roku 2012 by sme mali mať v našej lokalite vodovodnú vodu o hodnotách tvrdosti 5,32 – 6,44 °dH, 0,95 – 1,15 mmol-l; pH medzi 7,71 – 8,15, dusičnany 0,9 – 3,1 mg/l. To vyzerá skoro ideálne aj pre oproti Neocaridinám náročnejší druh krevetiek Caridina cantonensis. Voda v akváriu má momentálne teplotu cca 21°C, ostatné hodnoty zatiaľ nemeriam.

Využil som aktuálnu ponuku chovateľa Denisa Maďara z Ružomberka a dnes do akvária pribudlo 11 mladých Caridina cantonensis var. Crystal Red. Krevetky prežili celý deň v sáčku, najprv cestu z Ružomberka do Banskej Bystrice, potom pobyt v kancelárii potme v ruksaku a následne ešte takmer hodinovú cestu do svojho nového domova. Po vytemperovaní sáčku v akváriu a krátkej cca hodinovej postupnej adaptácii na tunajšiu vodu som  ich vypustil. Sú čiperné a rovno sa pustili do kŕmenia na rastlinách a sparenej žihľave.

 
Krevetky(denník) – Obsah

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.