jan 032018
 

Dekalb biely


3.1.2018
Španielky sa preperili, vyzerajú pekne. Mladým Dekalbom sa sfarbili hrebienky aj laloky do červena. Vyzerajú už ako takmer dospelé. Stále sú však oproti ostatným o čosi drobnejšie. Dnes sa objavilo jedno vajíčko normálnej veľkosti, zrejme od starých sliepok. Okrem neho bolo v hniezde i drobné podlhovasté vajíčko, ktoré mohlo byť i od jednoho z Dekalbov.

14.1.2018
Po dlhej znáškovej prestávke sa znova objavuje v znáškovom hniezde viac vajíčok. Včera 3 kusy, dnes dokonca už 4, čo nebolo obvyklé pekných pár týždňov.

17.2.2018
Sliepky celkom pekne znášajú – 3-4 vajíčka denne. Táto zima je miernejšia, ako minulá. Nespozoroval som žiadne omrzliny na kohútovi, ani na sliepkach.
Takmer celú zimu sa snažila v hniezde usadiť na noc najprv jedna zo španielok, potom jedna z Dekalbov. Zdá sa, že vytrvalým prenášaním večer z hniezda na bidlo, sa to odnaučili. Už pár dní sa usádzajú a nocujú všetky na bidlách.

Dekalb biely

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)